Kosztorys i wydatki

kosztorys_i_wydatki.jpg

Przeciętny ogród ulokowany przy domu jednorodzinnym nie jest w Polsce specjalnie duży. Załóżmy, że jego powierzchnia będzie wynosić około 1500 metrów kwadratowych w określeniu tego może nam pomóc geodeta szczecin to miasto, w którym znajdziemy takie usługi.

Im gabaryty mniejsze, tym cena ma szansę spadać, więc mając mniejszą działkę raczej nie wydamy na porządny projekt fortuny. Koszty idą w dół również wtedy, gdy większą część planowanego ogrodu zajmuje trawnik.

Gęstsze nasadzenie roślin oczywiście musi kosztować drożej, jednakże statystyczny koszt zaprojektowania takiego kompaktowego ogrodu to zwykle nie więcej niż 3000 złotych, choć to rzecz jasna bardzo orientacyjna kwota. Finansowe schody zaczynają się przy realizacji.

Wykonanie projektu jest zawsze najdroższe. Na końcowy rachunek składa się zakup roślin, siewy, nasadzenia, a także użyte materiały wykończeniowe (na przykład kostka brukowa).

Uśredniając, wydatki, które trzeba będzie ponieść to około 15 tysięcy złotych wzwyż. Oszczędzimy bardzo, jeśli jak najwięcej rzeczy zrobimy samodzielnie, co jest absolutnie wykonalne.

Potrzeba jedynie trochę wiedzy i zapału.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *