Na balkonie lub tarasie

www.janina.rybnik.pl

Nie ma chyba nic piękniejszego na naszym balkonie jak różnokolorowe kwiaty. Jest ich wiele rodzajów ale wszystkie kwitnące bez wyjątku cieszą oko i poprawiają humor, kiedy się na nie patrzy.

Jednym z bardziej popularnych kwiatów uprawianych na balkonie jest pelargonia. Znanych jest jej wiele rodzajów i odmian kolorystycznych.

Jest ona jednym z łatwiejszych do pielęgnacji odmian kwiatów. Często spotykamy także begonie, bratki, monumentalne fuksje, laurencje, petunie, surfinie, werbeny a także lawendy i wiele innych rodzajów.

Dobrze, że jest taki obszerny wybór kwiatów, bo dzięki temu każdy balkon wygląda nieco inaczej i nie ma wszędzie tego samego widoku. Przy dzisiejszej dostępności kwiatów na bazarach, w marketach, kwiaciarniach czy sklepach ogrodniczych jest naprawdę w czym wybierać.

Nie ma nic lepszego jak zadbany i odsadzony pięknymi roślinami balkon, który ożywia szare i smutne budynki wśród pospolitych blokowisk. Nie cały rok jest to możliwe, ale chociaż wiosna i latem nie jest tak ponuro dzięki temu.