Kolorowy balkon północny

Krąży dość mylna opinia, że na balkonie usytuowanym od północy nie me szans wyhodowania kwiatów kwitnących. Jest to mylne założenie, bowiem z powodzeniem nasz północny balkon może być kolorowy. Kwiatem, który z całą pewnością zakwitnie mając powyższe warunki jest begonia a także niecierpek.

Kwiaty te mogą być mniejsze lub nieco rzadsze niż przykładowo od strony wschodniej, ale na pewno zakwitną i będą się ładnie rozwijać. Z bylin warto zainwestować w barwinki, a także w miodunki czy bergenie. Ładnie wygląda także znana dąbrówka i kojarzona z latem funkia.

Oprócz typowo kwitnących roślin mamy także do dyspozycji całą gamę roślin o kolorowych liściach, które na północnej stronie bardzo ładnie rosną. Wszelkiego rodzaju bluszcze, zieliski czy trzykrotki będą miały świetne warunki do życia. Modne na balkonach ostatnio są także ładnie prezentujące się pokrzywki.

Jak widać możliwości jest całkiem sporo. Pomimo, że balkon od strony północnej nie stwarza warunków idealnych, to wiele roślin może z powodzeniem ozdobić to miejsce.