Wykorzystać działkę

wykorzystac_dzialke.jpg

Żyjemy w kraju, w którym sporą popularnością cieszą się ogródki działkowe. Funkcjonują one z powodzeniem w większych i mniejszych miastach. Spore metropolie dysponują nawet kilkoma dużymi zespołami ogródków, wyznacza je geodeta szczecin, który może być przykładem wielu działek w mieście. podzielonych na nieduże działki. To dziedzictwo poprzedniej epoki.

Założenie w PRL było takie, aby lud pracujący miast mógł w weekendy oraz święta wypoczywać na łonie natury, a działki okazały się najprostszym i najtańszym sposobem, aby ten cel zrealizować. Oczywiście nie były one dane wszystkim. Największe szanse mieli pracownicy wybranych zakładów państwowych, w których działki otrzymywano z przydziału. Jak to w socjalizmie, nie zawadziło mieć również znajomych tam i owam, by móc liczyć na kawałek ziemi.

Dziś ogródki działkowe są kontrolowane przez ogólnokrajowy związek działkowców. Kto ma działkę, może uprawiać ją wedle własnego uznania. Najczęściej sadzi się na niej rośliny jadalne, a także kwiaty. Dla części rodzin to świetne miejsce do rekreacji i rozwijania ogrodniczych pasji oraz świetne miejsce na wypoczynek dla seniora
.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *