Ukwiecić swój świat

Ukwiecić swój świat

Piękno kwiatów jest niepodważalne. Wiedzą o tym kobiety, które lubią je dostawać od ukochanych, ale także wszyscy miłośnicy ogrodów oraz samodzielnej hodowli tych kolorowych roślin.

W polskich warunkach klimatycznych można mieć we własnym ogrodzie wiele gatunków kwiatów. Świetnie trzymają się róże, tulipany, gerbery czy dalie.

www.zwiazekgornoslaski.org

Oczywiście można także próbować z innymi mniej popularnymi odmianami, a także tymi, które w naturze występują w zupełnie innych częściach świata. Jak pisaliśmy wcześniej, nasza relatywnie chłodna aura niekoniecznie musi sprzyjać wegetacji okazów z ciepłych krajów, ale czasami rośliny zaskakują swoją zdolnością adaptacji do zmiennych uwarunkowań.

Dotyczy to zresztą nie tylko flory, ale też fauny. Inaczej tak dobrze nie radziły sobie zimą w Polsce żółwie czerwonolice, pochodzące przecież z dużo cieplejszej Ameryki Południowej.

Możliwości są spore, więc nie bójmy się sięgać po kwiaty i dekorujmy nimi nasze ogrody. Umieszczając sadzonki w odpowiednim porządku możemy zafundować sobie prawdziwy kwiatowy dywan.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *