Projekt i wizualizacja

Projekt i wizualizacja

projekt_i_wizualizacja.jpg

Załóżmy, że mamy z głowy kwestię podstawową, czyli wybraliśmy wstępny projekt, który można poddać dalszej obróbce. Dopiero po niej będzie można mówić o projekcie ostatecznym, który wejdzie w fazę realizacji. Moment ten poprzedzają jednak specyficzne etapy.

ziemia do drzew iglastych

architekt zieleni musi dokładnie zapoznać się z terenem, którym dysponuje. Plany i mapki to jedno, ale najlepiej odwiedzić działkę klienta, zrobić zdjęcia i szczegółowe notatki. Z nimi można wyrysować model ściśle osadzony w dostępnym metrażu i uwzględniający położenie domu.

Jeśli klient zaakceptuje założenia, można zająć się kolejną kwestią. Dziś, w dobie komputerów i zaawansowanego oprogramowania, standardem jest kreowanie trójwymiarowej wizualizacji nie tylko ogrodu, ale także budynków czy wnętrz. Technologia 3D pozwala pokazać w sposób bardzo realistyczny konkretne gatunki roślin.

Można nawet zaprezentować zmiany ich wyglądu wraz z porami roku. Wszystko, aby kontrahent podejmował w pełni świadomy i przemyślany wybór. Łatwiej bowiem się zdecydować, kiedy wiemy, jak będzie wyglądać dana roślina wiosną, latem czy jesienią.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *