Południowe słońce

Balkony, które położone są od strony południowej należą do najbardziej bujnych ze wszystkich. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie na tej stronie słońce operuje najmocniej, a co za tym idzie rośliny rosną tutaj najszybciej. Wybór roślin na tę stronę balkonu jest bardzo szeroki. Warunkiem jednak pięknych roślin w tym miejscu jest utworzenie zacienienia, gdyż wystawione w donicach kwiaty w najbardziej słonecznej porze dnia są dosłownie jak na patelni. Takie intensywne nagrzanie może zniszczyć naszą hodowlę bezpowrotnie.

Jeżeli chodzi o wybór roślin, to w zasadzie każdy rodzaj się tutaj jak najbardziej nadaje. Z tych pięknie kwitnących najbardziej popularnych kwiatem umieszczanym na balkonach są pelargonie. Świetnie będą się prezentowały także petunie, a także pięknie zwisające surfinie. Wszelkie werbeny, bakopy, begonie to tylko nieliczne rodzaje kwiatów, które wdzięcznie prezentują się na balkonach. Jak widać możliwości jest wiele.

Najlepiej wybrać takie, które nam się najbardziej podobają i podlewać, a na pewno pięknie rozkwitną i będą cieszyć oko przez długi czas.