Nie tylko ładny, ale też bezpieczny

Nie tylko ładny, ale też bezpieczny

Myśląc o swoim ogrodzie zbyt często skupiamy się wyłącznie na materii estetycznej. Chcemy, aby ten prywatny kawałek zieleni ładnie wyglądał i przyciągał zazdrosne spojrzenia sąsiadów. Tymczasem istnieją także inne kryteria, które trzeba mieć w pamięci. Dotyczą one choćby tego, czy w naszym domu są dzieci. Nawet jeśli teraz ich nie ma, to za jakiś czas mogą się pojawić.

Będzie wówczas normalne, że ogród stanie się dla nich miejscem zabawy i rekreacji, a to każe postawić na bezpieczeństwo. Organizacja tego terenu musi być tak przemyślana, aby maluchy miały jak najmniej okazji do zrobienia sobie krzywdy. Dzieci rządzą się swoimi prawami, dlatego dorosłym nigdy nie uda się przewidzieć wszystkich okoliczności. Jeśli jednak można uczynić coś, aby pociechy były bezpieczniejsze – zdecydowanie warto to zrobić. Unikajmy zatem sadzenia kujących tudzież parzących roślin, albowiem ich kontakt z dziećmi jest bardzo nieprzyjemny.

Podłoże z kolei powinno być równe i trawiaste, tak aby zniwelować ryzyko upadku lub jego bolesność. Warto wybrać funkcjonalne i bezpieczne klamki bez rozety.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *