Najbardziej dogodne warunki

Kiedy mamy to szczęście i nasz balkon znajduje się po stronie wschodniej mamy wymarzone wręcz warunki do uprawy roślin i kwiatów balkonowych. Przy takim położeniu wszystko odbywa się zgodnie z rytmem przyrody i natury. Z rana rośliny dostają odpowiednią dawkę promieni słonecznych i łagodnie budzą się ze snu. Z biegiem godzin sukcesywnie zwiększa się ilość światła a także ciepła.

Popołudniu z kolei słońce chowa się dając znak, że zbliża się czas nocnego spoczynku. Oprócz wszelkich kwiatów i ziół, balkon od strony wschodniej sprzyja rozwojowi kwiatów pnących takich jak na przykład róża, które nie kwitną tak obficie na innych stronach. Na tej stronie bardzo dobrze się czują także kwiaty pochodzenia śródziemnomorskiego, które w większości lubią przedpołudniową dawkę słońca. Jeżeli jednak nasz balkon usytuowany jest na innej stronie niż wschodnia, nie przekreśla to absolutnie hodowli roślin na nim.

Warto jednak wtedy dobierać rośliny zgodnie ze wskazaniami, aby uniknąć rozczarować czy frustracji jak coś nie będzie chciało rosnąć lub kwitnąć.