Aranżacyjny umiar

Aranżacyjny umiar

Kreując nasz ogród od podstaw powinniśmy kierować się uwarunkowaniami, jakie zastaliśmy. Przede wszystkim mamy na myśli dostępną powierzchnię, która zawsze jest ograniczona.

Im większy metraż ogródka, tym więcej elementów da się w nim umieścić, jednakże nie oznacza to, że mamy go traktować jak choinkę i wypełniać roślinami za wszelką cenę. Liczy się racjonalne rozplanowanie całości, tak by zawrzeć w naszej aranżacji tylko to, co rzeczywiście potrzebne.

Chodzi nie tylko o same rośliny, ale także inne ozdoby, które dodają charakteru i ubogacają wszystko pod względem estetycznym. Źródeł inspiracji jest pod dostatkiem.

W samym internecie znajdziemy tysiące zdjęć przedstawiających gotowe ogrody z całego świata. Szereg motywów jest wielokrotnie kopiowanych i trafiają one nawet do zlecanych projektów.

www.speedbodytec.pl

Tymi ostatnimi zajmują się specjaliści od aranżacji terenów zielonych. Za opłatą wezmą w obroty ogród klienta i zamienią go w wyjątkowy zakątek, choć nie wszystkim taka zewnętrzna pomoc jest niezbędna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *