Angielski rozmach

Angielski rozmach www.bezpospiechu.com.pl

angielski_rozmach.jpg

Na mniejszej działce da się bez problemu zaaranżować ogród japoński lub francuski tudzież holenderski. Koncepcje te nie wymagają dużych powierzchni, a więc są znacznie bardziej elastyczne.

Zupełnie inaczej sprawy mają się z ogrodem w stylu angielskim. Jest to bardzo zacny i ceniony styl, który zadomowił się nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale również w wielu innych krajach.

Charakterystyczne elementy to w tym przypadku pnącza wspinające się po murach budynków oraz po płotach, nie powinno zabraknąć także ogrodowych dróżek czy dziko rosnących kwiatów. Ogólnie ta dzikość i pierwotność dodaje ogrodom w stylu angielskim nimbu tajemniczości.

Są one doskonałym miejscem na romantyczny spacer z ukochaną lub scenerię miłosnych uniesień przy świetle księżyca. Mile widziana jest drewniana altana, która świetnie posłuży do wypicia popołudniowej herbaty.

W jej pobliżu niech znajdzie się oczko wodne bądź stawek. Aby to wszystko prezentowało się optymalnie, konieczna jest spora przestrzeń, więc to opcja dla zamożnych klientów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *