Angielski rozmach

Angielski rozmach www.cech.ilawa.pl

angielski_rozmach.jpg

Na mniejszej działce da się bez problemu zaaranżować ogród japoński lub francuski tudzież holenderski. Koncepcje te nie wymagają dużych powierzchni, a więc są znacznie bardziej elastyczne.

Zupełnie inaczej sprawy mają się z ogrodem w stylu angielskim. Jest to bardzo zacny i ceniony styl, który zadomowił się nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale również w wielu innych krajach.

Charakterystyczne elementy to w tym przypadku pnącza wspinające się po murach budynków oraz po płotach, nie powinno zabraknąć także ogrodowych dróżek czy dziko rosnących kwiatów. Ogólnie ta dzikość i pierwotność dodaje ogrodom w stylu angielskim nimbu tajemniczości.

Są one doskonałym miejscem na romantyczny spacer z ukochaną lub scenerię miłosnych uniesień przy świetle księżyca. Mile widziana jest drewniana altana, która świetnie posłuży do wypicia popołudniowej herbaty.

W jej pobliżu niech znajdzie się oczko wodne bądź stawek. Aby to wszystko prezentowało się optymalnie, konieczna jest spora przestrzeń, więc to opcja dla zamożnych klientów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *